15 Mar

XXV Konferencja SNM

W lutym w Warszawie odbyła się XXV Konferencja STN. (Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki)

Program był bardzo bogaty a sama konferencja trwała aż pięć dni.

Z mojego punktu widzenia, osoby prowadzącej zajęcia z gier planszowych, było to spotkanie bardzo owocne. Owocne w wiedzę.

W konferencji brało udział ponad 600. nauczycieli matematyki z całej Polski. Z rozmów wynikało, że gry są w szkołach potrzebne.

Coraz więcej nauczycieli dostrzega wartość gier na zajęciach przedmiotowych.

W wielu szkołach działają koła gier planszowych, dzieciaki lub młodzież chętnie biorą w nich udział.

Mam wrażenie, że dużymi krokami nadciąga czas konkursów  gier planszowych w szkołach. Takich na skalę ogólnopolską, wspieranych przez kuratorium oświaty.

 

07 Gru

Innowacyjny program z zakresu edukacji społecznej „KOOPERACYJNE GRY PLANSZOWE JAKO NARZĘDZIE WSPOMAGANIA ROZWOJU KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH UCZNIA”

i1

Gry planszowe już od czasów starożytnych były popularnymi formami rozrywki intelektualnej a także nauki strategicznego myślenia wykorzystywanego w praktyce. Z czasem ich charakter ulegał zmianie pozostawiając głównie aspekt rozrywkowy. Wraz z rozwojem technologii informacyjnej te tradycyjne formy zabawy łączącej także naukę zaczęły być wypierane przez gry komputerowe. Czytaj więcej

17 Maj

Igrowy Pionek

13 maja odbył się w Gliwicach studencki Pionek. To już druga edycja tego spotkania. W zeszłym roku, gdy spodziewaliśmy się, że przyjdzie maksymalnie 50 osób, przyszło 200.

W tym roku przyszło prawie 3oo. Było świetnie, kulturalnie i po prostu planszówkowo. Miło jest widzieć tak dużą grupę studentów spędzających czas TOWARZYSKO. Tak naprawdę towarzysko.

Prawie za miesiąc, też w Gliwicach, Pionek. Zapraszam. 20-21 czerwca.

Pionek to chyba najstarsza impreza planszówkowa w Polsce. Na grudniowej edycji odwiedziło nas ponad 1000 osób.

Czekamy na was!

Scroll Up