Gry imprezowe

 

Gry imprezowe – można się przy nich bardzo dobrze bawić praktycznie wszędzie, przy każdej okazji i z towarzystwem w każdym wieku – z założenia są to gry lekkie. Zasady są banalne, udział może brać nawet kilkanaście osób, a wszystko trwa najczęściej nie dłużej niż 30 minut, wypełnionych śmiechem. Gry imprezowe mają w rzeczywistości charakter bardziej ‘zabawy’, niż ‘gry’, i tak też należy je traktować.- Dixit (PL, 3-6 os, recenzja, videorecenzja) – wspaniała, niebanalna gra polegająca na odgadywaniu skojarzeń, które graczom nasunęły unikalne, bajkowo ilustrowane karty, rodem z ‘Alicji w Krainie Czarów’, ‘Dziadka do orzechów’ czy ‘Małego Księcia’. Doskonały prezent, praktycznie w ciemno – Dixita pokocha każdy, nawet jeśli nigdy do tej pory planszówkami się nie interesował
Dobble (PL, 2-8 os, recenzja, videorecenzja) – szalona, superszybka gra na spostrzegawczość.
Palce w Pralce (PL, 4-12 os, recenzja, recenzja) – wygibasy palcami w rytm słynnego klaskanego/wystukiwanego motywu z ‘We will rock You’ zespołu Queen. Tempo coraz szybsze, a palce coraz bardziej się wyginają… Ta zabawa wciągnie każdego!
The Resistance: Agenci Molocha (PL, 5-10 os, recenzja, recenzja) – znakomita gra, podobna trochę do popularnej ‘Mafii’. Odkryjcie kto w waszej grupie jest podwójnym agentem, bo inaczej nie wykonacie misji!
Munchkin (PL, 3-8 os, recenzja, recenzja) – Grałeś kiedyś w gry fabularne (RPG)? Pamiętasz ten nieustanny pościg za punktami doświadczenia i skarbami, bez dbania o klimat rozgrywki? W parodiującym taką sesję Munchkinie, znajdziesz to wszystko.
Jungle Speed/Prawo Dżungli (PL, 2 i więcej, recenzja, recenzja) – okaż się szybszy i zwinniejszy od przeciwników w walce o totem.
Pitchcar (PL, 2-8, videorecenzja, recenzja) – tradycyjna gra w kapsle w nowym, atrakcyjnym wydaniu
Villa Paletti (PL, 2-4 os, videorecenzja) – gra podobna w swoich założeniach do Jengi. Gracze konstruują budowlę opartą na filarach, które wyciągać trzeba z niższych pięter.
Time’s Up (PL, 4-12 os., recenzja, videorecenzja) – unowocześnione, ulepszone kalambury o wzrastającym stopniu trudności.

 

Poradnik autorstwa Bartka Odorowicza publikowany na forum gry-planszowe.pl oraz serwisie gamesfanatic.pl. Tekst zamieszczony za zgodą autora.