Gry planszowe

 

Potocznie zwykło się uważać, że gry planszowe to ‘zabawa dla dzieci’. Nic bardziej mylnego. Obecnie głównymi odbiorcami nowoczesnych planszówek są dorośli. Dlaczego? Współczesne gry, przy zachowaniu prostoty zasad, zapewniają grającym spory wysiłek umysłowy, napięcie związane z rywalizacją, a często także pozwalają wcielić się w bohaterów popularnych filmów, książek, epok historycznych czy nawet gier komputerowych. Umożliwiają wybór i realizację własnej strategii, zaskakują, wciągają, pozwalają na żywą interakcję ze współgraczami, ale także odprężają, dają wiele radości.

To bez wątpienia coraz popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Na planszówkowych imprezach/festiwalach, organizowanych cyklicznie w takich miastach jak Gliwice, Gdynia, Wrocław, Poznań i wielu innych, bawią się znakomicie setki osób – zarówno doświadczonych, jak i początkujących planszówkowiczów, ale także przypadkowych odwiedzających.
Zresztą już wcześniej planszówki łączyły ludzi. Swego czasu przy kawiarnianych stolikach pasjami grywano w szachy, domino czy Go… Dziś, wraz z pojawianiem się nowych, coraz ciekawszych gier, obserwujemy prawdziwy renesans tego typu rozrywki.

Gorąco namawiamy do lektury całości niniejszego tekstu – da Ci to w miarę kompletny zestaw informacji ‘na początek’.
Jeśli jednak szukasz tylko krótkiej, jednorazowej porady co kupić np. na prezent dla rodziny czy przyjaciół, to przejdź od razu do części drugiej poradnika.
Propozycje, które tam znajdziesz to ‘evergreeny’. Powinny spodobać się praktycznie każdemu.

 

 

Poradnik autorstwa Bartka Odorowicza publikowany na forum gry-planszowe.pl oraz serwisie gamesfanatic.pl. Tekst zamieszczony za zgodą autora.