Gry RPG (fabularne)

Nie ma nic bardziej naturalnego u dzieci jak zabawa w odgrywanie ról. Piracki okręt, bezludna wyspa, nawiedzony zamek czy gabinet lekarski to od pokoleń najlepsze scenografie wymyślonych przygód.

Bardzo często dzieci są silnie zainspirowane poznanymi właśnie historiami, animowanymi serialami bądź opowieściami z kart książki. Fantazjują wcielając się w głównych bohaterów lub postaci poboczne. Najodważniejsi przybiorą role czarnych bohaterów.

A jeśli podarujemy dziecku możliwość wymyślenia własnego bohatera, od imienia zaczynając a na zaletach i ułomnościach kończąc? Tak by był bliski jego sercu i pozwalał na podróż po wymyślonej krainie?

Dodajmy do tego historię pełną wyzwań i nagród, w której może zdarzyć się wszystko co przyjdzie nam do głowy? W której możemy pokazać prawdziwe sytuacje ze strony zrozumiałej dla dziecka? Pokazać mu konsekwencje jego czynów i umocnić w wierze we własne siły?

Wymyślony bohater będzie stawał się coraz potężniejszy, spotka wielu ciekawych przyjaciół, niektórzy mogą przyłączyć się do jego przygody, odnajdzie legendarne skarby, rozwinie swoje zdolności, nauczy się egzotycznych sztuczek i zdobędzie cokolwiek o czym zamarzy…

Chcecie podarować to dziecku?

Zagrajcie z nim w RPG.