28 Lut

Już w najbliższy poniedziałek Historia zostanie napisana od nowa!

Już 6 marca 2017 r. na https://wspieram.to/historia-cards rozpocznie się kampania, której celem będzie ufundowanie gry „Historia: gra karciana”.

„Historia: gra karciana” to całkowicie nowa, oryginalna autorska gra karciana, w której podczas jednej z wybranych epok (Średniowiecze, Nowożytność, Współczesność) będziemy przy pomocy naszej ulubionej frakcji historycznej grać o zwycięstwo. Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy i w trakcie rozgrywki będziemy… Nie, chwila, STOP!

Ten opis jest tak nudny, jak nudna jest najczęściej historia, w wersji której uczą nas w szkole. A szkoda, bo to przecież jeden z najciekawszych przedmiotów. Co może bowiem być ciekawszego od przyglądania się rodzajowi ludzkiemu popełniającemu cyklicznie te same błędy?

Z naszą grą w ręku poznasz najważniejsze wydarzenia historyczne w sposób najlepiej przyswajalny – podczas absorbującej roz(g)rywki. Według badań amerykańskich naukowców, nie ma skuteczniejszego sposobu na wbicie do głów dat, nazw królów, frakcji i koterii, ważnych wydarzeń historycznych oraz imion poszczególnych dam i kawalerów dworu niż przez zabawę.

Wiemy, że dla większości ludzi uczenie się o wojnie stuletniej (sto lat dat!), trzydziestoletniej (trzydzieści lat dat!), lub o I Wojnie Światowej (tylko 4 lata, ale za to fronty na całym prawie świecie!) to mordęga i gruba nieprzyjemność. Z nami nie dość, że nauczycie się wszystkiego śpiewająco, to jeszcze będziecie mieli kupę dobrej zabawy łomocząc okrutnie swoich przeciwników w tych starciach. Oraz będziecie mogli pozytywnie zaskoczyć nauczycieli, przyjaciół czy partnerów znajomością tych egzotycznych dla niektórych wydarzeń.

Poza wymienionymi starciami, mamy do zaoferowania kilka klasyków puszczanych w każde święta w telewizorze: potop szwedzki z obowiązkowym oblężeniem Jasnej Góry, wojny polsko-krzyżackie z obowiązkowym Grunwaldem oraz wojnę polsko-bolszewicką z obowiązkowym cudem nad Wisłą. Gwarantowane wielkie starcia narodów, gigantyczne pola bitew i gargantuiczna pożoga. Ewentualnie dyplomacja i łowy. Dla każdego coś sympatycznego.

W trakcie akcji zbiórki na Wspieram.to chcemy zebrać pieniądze na wydanie 6 starć wymienionych powyżej. Ponieważ gra jest zaprojektowana tak, aby łatwo się ją rozbudowywało o kolejne czasy, ludzi i wydarzenia, możliwości wydawania dodatków są praktycznie nieskończone. I nie jest to czcza przechwałka czy pusta obietnica. Historia gatunku ludzkiego liczy sobie tyle tysięcy lat, że lista wyboru nie ma końca. Chcecie pograć piratami na Morzu Południowochińskim? Nie ma problemu. Poznać lepiej nieco zapomniany lud Etrusków? Prosimy bardzo. Dowiedzieć się, dlaczego Kato Starszy tak się upierał, żeby zniszczyć Kartaginę? Nic nie stoi na przeszkodzie. Ta gra to perpetuum mobile.

Czas zacząć wsparcie.

Informacje o cenach, celach, progach i naszych propozycjach podamy w dniu startu kampanii. Zapraszamy również na naszego Facebooka: http://facebook.com/historia.cards

Bartłomiej Rudzki – autor gry „Historia: gra karciana”

Michał

Rocznik 80. Nauczyciel i propagator gier analogowych i cyfrowych w szkole. Ulubiona gra: Pikuty.

More Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up