13 Maj

Zaproszenie na bezpłatny warsztat z wykorzystania ekonomicznej gry symulacyjnej Chłopska Szkoła Biznesu

5093902b00032b08100003200258.image
Weź udział w bezpłatnym warsztacie „Chłopskiej Szkoły Biznesu”!
Małopolski Instytut Kultury (MIK) w Krakowie włączył się w realizację Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2015. W ramach Festiwalu serdecznie zapraszamy nauczycieli, doradców zawodowych, trenerów biznesu, nauczycieli akademickich, animatorów grup, pedagogów i wszystkich tych, którzy pracują z grupami od 12 do 30 osób w wieku od 12 lat, na bezpłatny warsztat uczący wykorzystywania ekonomicznej gry symulacyjnej Chłopska Szkoła Biznesu.

Gra stanowi przykład nowatorskiego podejścia do edukacji, kształtuje postawy przedsiębiorcze, wyzwala kreatywność i świetnie integruje grupę. W nieszablonowy sposób ukazuje mechanizmy działania wolnego rynku. Od momentu jej powstania zagrało w nią już około 30 000 osób, a pracownicy wielu różnych organizacji, m.in. szkół, urzędów pracy, firm, uczelni wyższych, ochotniczych hufców pracy itp., używają jej na co dzień.

Uczestnicy rozgrywki wcielają się w role przedsiębiorczych rzemieślników-biznesmenów i w warunkach wolnego rynku realizują swoje strategie biznesowe: produkują towary, handlują nimi na jarmarku i organizują wyprawy handlowe do wybranych miast Europy. Dzięki grze uczestnicy rozgrywki poznają podstawowe pojęcia ekonomiczne, takie jak popyt, podaż, wydajność, koszty produkcji, konkurencja, przychód, zysk, ryzyko itp., oraz trenują kompetencje społeczne, m.in. umiejętności negocjacji i komunikacji w grupie. Ponieważ rozgrywka w całości opiera się na interakcjach między graczami, gra bardzo dobrze nadaje się do integracji grupy.

Warsztat oprócz prezentacji gry, jej różnorodnych zastosowań i historii powstania, obejmuje także rozgrywkę.

Kiedy: 26 maja 2015 r., od 10.00 do 11.45

Gdzie: Małopolski Instytut Kultury, ul. Karmelicka 27 (III piętro), Kraków

Zapisy na warsztat prowadzone są pod adresem: csb@mik.krakow.pl. Zapisy trwają do 25 maja do godz. 12.00. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, numer telefonu, adres email oraz reprezentowaną przez siebie organizację. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 509 559 048.

Więcej o Małopolskim Festiwalu Innowacji na stronie: www.festiwalinnowacji.malopolska.pl

Michał

Rocznik 80. Nauczyciel i propagator gier analogowych i cyfrowych w szkole. Ulubiona gra: Pikuty.

More Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up