09 Maj

Zapraszam na Pionka!

Robcio

Na najpopularniejszej i zarazem najstarszej na świecie stronie poświęconej grom planszowym jest lista gier. Długa lista ponieważ gier jest tam aż 70 tys!

Tak, 70 tys. tytułów gier planszowych. Ile z nich znacie? Ile z nich mogłoby zamieszkać z Wami w domu i dobrze Was bawić? Ile z nich mogłoby pomieszkać w szkołach i świetnie bawić, integrować, rozwijać…

Pierwszy kontakt z grą planszową bywa trudny. Kołacze się po głowie paniczna myśl “kurde, nic nie rozumiem, wyjdę na głupka”. Ale gdy po chwili orientujemy się, że podczas pierwszej rozgrywki prawie nikt nie wie o co chodzi – jest lepiej.

To tak jak z każdą nauką “jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz”. Podobnie z grami. Z pierwszą idzie opornie. Z każdą następną już łatwiej.

Gdy na zajęciach z dzieciakami wprowadzam nowy tytuł czasami słyszę po kilkanaście razy “ale ja nie rozumiem psze pani”. I czasami po kilkanaście razy tłumaczę reguły od początku. Och, oczywiście, że zaciskam zęby i walę głową w mur. Ale tylko w myślach. Wiem, że warto wytłumaczyć. Jak już ktoś załapie to tylko łapie i łapie więcej!

Zapraszam na warsztaty na temat gier. Na najbliższym Pionku  20 czerwca na godzinę 11.00. Będę opowiadać jak zacząć, co warto a czego absolutnie nie wolno;-)

Po warsztatach zapraszam po prostu na Pionka, zostańcie z nami i przekonajcie się, że nie trzeba być umysłem ścisłym, żeby grać w gry planszowe.

 

 

Merry

Jestem z zawodu nauczycielką. Jestem z zawodu matką Polką. Jestem z zawodu miłośniczką gier planszowych. Chociaż słowo "miłośniczka" jest za słabe. A poza tym...rowery, konie, psy, morze w każdej wersji. I kryminały. Taka mroczna strona zwykłej nauczycielki;-)

More Posts - Website

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up