20 Kwi

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble ®

logo-Scrabble-w-szkole-prezentacja-2-1-300x119

Od 10 kwietnia 2015 r. ruszyła rejestracja do XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w Scrabble, które odbędą się 29 maja w Kutnie. Rejestracja odbywa się za pomocą strony programu Scrabble w szkole www.scrabblewszkole.pl.

duze-jpeg-1024x1024

Ta cykliczna i wyjątkowa impreza, różni się od typowych rozgrywek. Od lat biorą w niej udział pary uczniów reprezentujących trzy kategorie szkół zarejestrowanych w programie Scrabble w szkole: podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Turniej ma charakter zamknięty toteż liczba uczestników jest ograniczona.

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble, które firma Mattel Poland wspiera od lat, cieszą się ogromną popularnością. Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku frekwencja szkół biorących udział w Turnieju będzie wzorowa. Biorąc pod uwagę poprzednie edycje, mamy nadzieję, że uczestnicy zaprezentują bardzo wysoki poziom umiejętności kreatywnego i logicznego myślenia, a przy tym będą się dobrze bawić.

W trakcie turnieju organizatorzy zadbają również o dobre samopoczucie zarówno uczestników jak i opiekunów, zapewniając pyszny obiad, ciepłe i zimne napoje.

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble odbędą się 29 maja 2015 r. w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Satszica 6 w Kutnie. Od wielu lat i tak też w tym roku sponsorem Mistrzostw jest firma Mattel Poland. Organizatorem Turnieju jest Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kutna, a partnerami Mistrzostw są Polska Federacja Scrabble, Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole, a także Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Więcej informacji znajduje się na stronie programu Scrabble w szkole www.scrabblewszkole.pl jak i na stronie organizatorahttp://gim2kutno.szkoly.lodz.pl/scrabble/ .

Scrabble w szkole to program edukacyjny skierowany do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Bierze w nim udział ponad 1100 szkół. Celem programu jest promocja gry w Scrabble® jako doskonałego narzędzia pomocowego w nauczaniu oraz sposobu na urozmaicenie lekcji, zajęć świetlicowych czy bibliotecznych. Gra w Scrabble® pomaga w nauce języka polskiego, ortografii, matematyki i języków obcych. Uczy podejmowania strategicznych decyzji, logicznego myślenia, gry fair play i rozwija kreatywność. Ważną zaletą programu jest możliwość jego dostosowania i wykorzystania zgodnie z potrzebami nauczycieli prowadzących zajęcia. Nie narzuca on tylko jednego sposobu prowadzenia zajęć i wykorzystania gry Scrabble®. Umożliwia natomiast realizację własnych pomysłów, w oparciu o pewne zasugerowane schematy.

Informacja prasowa.

 

Michał

Rocznik 80. Nauczyciel i propagator gier analogowych i cyfrowych w szkole. Ulubiona gra: Pikuty.

More Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up