20 Kwi

MiMowa: gry i zabawy logopedyczne

2
Serwis MiMowa.pl powstał z myślą o pomocy w żmudnych, domowych ćwiczeniach logopedycznych. Terapia logopedyczna, nie powinna kończyć się po zamknięciu drzwi do gabinetu, a żeby była szybsza i efektywniejsza trzeba przenieść ją do domu małego pacjenta 🙂

Nie łatwo jednak zmotywować dzieci do codziennej pracy z tym samym materiałem, dlatego proponujemy Państwu całą gamę różnorodnych ćwiczeń. W serwisie znaleźć można ponad 100 gier online (dla starszych dzieci, czyli co najmniej powyżej 3 roku życia), podzielonych na działy takie jak seplenieniereraniekappacyzm i gammacyzmgimnastyka buzi i języka oraz wspieranie mowy  Każda gra w serwisie dopełniona jest materiałami do pobrani i wydrukowania, a wśród nich można znaleźć karty pracy, kolorowanki, puzzle, szablony kostek, gry planszowe i wiele, wiele innych.
Dodatkowo serwis uzupełnia blog  a w nim harmonogram ćwiczeń ułatwiający odnalezienie odpowiedniej gry, do odpowiedniego etapu terapii, porady i przepisy na ćwiczenia bez użycia komputera oraz nowy projekt MiMowy, czyli seria materiałów przygotowanych we współpracy z blogującymi logopedami oraz pedagogami „Ćwiczenie na za…mówienie”. To wszystko, czego można użyć przy mniejszym lub większym wsparciu komputera, ale Mimowa to również książki, czyli seria brulionów logopedycznych „Szumi Mi”, które doczekały się szczytnego tytułu bestselera w swojej kategorii oraz aplikacja na urządzenia mobilne o tym samym tytule.
Ponieważ wiemy, że dzieci potrzebują ciągle nowych bodźców staramy się regularnie poszerzać nasze zasoby, również o całkiem pokaźną już liczbę logopedycznych mini gier planszowych, które z powodzeniem mogą być też doskonała formą rozrywki dla każdego malucha.
Nie zwlekaj już więc
i do nas wejdź 😉

Na koniec dwa prezenty dla czytelników edugracji:
plansza1
Instrukcja do gry MINKI:
Do gry potrzebne będą: kostka, pionki (np. zakrętki) i wydrukowana plansza. Zasady są proste – gracz przesuwa swój pionek do przodu o tyle pól, ile oczek wylosował rzucając kostką. Następnie naśladuje minkę Mi narysowaną tam, gdzie się zatrzymał. Oczywiście, kto pierwszy dotrze do mety ten wygra, ale kto dotrze tam ostatni będzie miał najwięcej zabawy 😉

plansza2

Zapraszamy do gry i odwiedzenia Mimowa.pl.


Michał

Rocznik 80. Nauczyciel i propagator gier analogowych i cyfrowych w szkole. Ulubiona gra: Pikuty.

More Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up