10 Kwi

LubLarp – praktyczna szkoła kreatywności

LubLarp grafika2Larp to aktywność na pograniczu gry i sztuki – podobnie jak teatr polega na odgrywaniu i przeżywaniu historii, podobnie jak gra ma swoje reguły, a jej uczestnicy cele do osiągnięcia. Żeby brać udział w larpach, nie trzeba mieć zdolności aktorskich, wystarczy trochę odwagi, kreatywności i dystansu do siebie. Larpy zdobywają coraz większą popularność nie tylko jako rozrywka, ale również bardzo skuteczna forma edukacji pozaformalnej, opartej o doświadczenia i przeżycia.

Nie wiesz, czym jest larp? Najwyższa pora, aby się dowiedzieć. Od kwietnia startują w Lublinie warsztaty związane z tą kreatywną formą rozrywki i innowacyjną metodą edukacji.
W przeciągu kilku miesięcy larpy zrobiły się bardzo popularne za sprawą Szkoły Magii w Zamku Czocha, którą zainteresowały się media na całym świecie. Pojawiają się w programie artystycznym klubów, kawiarni i centrów kultury, w ofercie firm eventowych, na szkoleniach dla biznesu, a także na lekcjach w szkołach. To nie tylko ciekawa rozrywka, ale także skuteczne narzędzie edukacji, integracji i budowania zespołu.
W związku z rosnącą popularnością larpów, już po raz drugi odbędzie się cykl szkoleń LubLarp, który wychodzi naprzeciw wszystkim osobom, które chcą je poznać, nauczyć się grać, projektować i stosować w swojej codziennej działalności.

fot Marcin Butryn
LubLarp to cykl weekendowych szkoleń w Domu Kultury Narnia, które skupiają się wokół poszczególnych aspektów gry – od podstaw teoretycznych, przez improwizację i odgrywanie postaci, wykonywanie charakteryzacji i kostiumów, tworzenie fabuły i mechaniki, projektowanie scenografii, aż po organizację larpa w praktyce. Każde szkolenie stanowi odrębną całość, która wyczerpuje dany temat, zatem można zapisać się tylko na wybrane przez siebie kursy. Osoby, które zgłoszą się do udziału w całym cyklu, dostaną kompleksowy zestaw wiedzy i umiejętności, pozwalający na tworzenie larpów, co potwierdzi certyfikat twórcy larpów LubLarp. Każde szkolenie składa się z dwóch 6-godzinnych bloków warsztatowych oraz kilkugodzinnego larpa, w którym uczestnicy będą mogli sprawdzić w praktyce omawiane zagadnienia.
Kursy poprowadzą specjaliści z całej Polski, najlepsi w swoich dziedzinach twórcy i gracze, którzy przyjadą do Lublina, żeby podzielić się wiedzą i doświadczeniem.

HARMONOGRAM SZKOLEŃ:

1. co to jest larp / Anna Rogala i Paweł Jasiński (Warszawa) / 18-19 kwietnia
2. odgrywanie i improwizacja / Patryk Stryjewski i Anna gęśliczka (Warszawa) / 30-31 maja
3. kostiumy i charakteryzacja / Zofia Urszula Kaleta (Wrocław) / 27-28 czerwca
4. fabuła i mechanika / Bartosz Zioło (Wrocław) / 18-19 lipca
5. scenografia i logistyka / Mikołaj Wicher (Katowice), Ida Pawłowicz (Gdańsk) / 29-30 sierpnia
6. larp od A do Z / Marcin Słowikowski (Lublin) / 26-27 września

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt jednego szkolenia to 50 zł, cały kurs kosztuje 250 zł. Szczegóły na temat zapisów, zagadnień i zakresu szkoleń oraz prowadzących można znaleźć na stronie lublarp.pl.

Organizatorem projektu LubLarp jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

Osoba do kontaktu:
Marcin Słowikowski
mail: info@lublarp.pl
mobile: 535 756 945

logo_na_bialetlo

Michał

Rocznik 80. Nauczyciel i propagator gier analogowych i cyfrowych w szkole. Ulubiona gra: Pikuty.

More Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up