03 Mar

Ogólnopolski konkurs Story Cubes

Wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Story Cubes!
logo_menu

Kto może wziąć udział w konkursie?
W konkursie biorą udział szkoły, które prezentują opowiadania napisane przez swoich uczniów. Każda szkoła może zaprezentować tyle opowiadań, ile ma poziomów klas, czyli jedno opowiadanie wybrane z opowiadań napisanych przez uczniów klas pierwszych, jedno opowiadanie z klas drugich itd.

Szkoły do konkursów zgłosić mogą tylko nauczyciele za zgodą dyrektorów placówek.

Czas trwania konkursu
Opowiadania konkursowe można zgłaszać od 1 do 31 marca. Głosować na opowiadania będzie można od 1 do 15 kwietnia. Wyniki konkursu (głosowanie jak i wybór zwycięzców przez jury) zostaną ogłoszone 17 kwietnia.

Na czym polega konkurs?
Uczniowie na podstawie otrzymanych wyników rzutów kostkami Story Cubes piszą opowiadania trzymając się ustalonych zasad (można je znaleźć TUTAJ). Nauczyciel wybiera najlepsze opowiadanie i zgłasza je do konkursu, wypełniając formularz. Wszyscy internauci, a przede wszystkim uczniowie, mogą oddawać swoje głosy na najlepsze wg nich opowiadania. W każdej kategorii zostaną nagrodzone te TRZY opowiadania, które otrzymają największą liczbę głosów. Dodatkowo jury wybierze po jednym najlepszym opowiadaniu z każdej grupy wiekowej (klasy). Szkoły, w których pobierają naukę zwycięzcy konkursu, również otrzymają nagrody.

Jak wziąć udział?

 1. Wybierz klasę (1 SP, 2 gimnazjum itd.), do której chodzą Twoi uczniowie i wylosuj tyle zestawów kostek, ilu uczniów weźmie udział w konkursie (zrób to TUTAJ).
 2. Wydrukuj wygenerowany dokument, potnij i rozdaj wylosowane zestawy uczniom.
 3. Wyjaśnij im zasady gry Story Cubes i przekaż zasady tworzenia i oceny opowiadań (są TUTAJ).
 4. Zbierz napisane opowiadania i wybierz najlepsze.
 5. Wejdź na stronę konkursu i wypełnij formularz zgłoszeniowy (jest TUTAJ).
 6. Napisz w formularzu jak wykorzystasz Story Cubes na zajęciach w szkole, jeśli opowiadanie uzyska główną nagrodę
 7. Opowiadanie będzie widoczne na stronie (razem z wszystkimi innymi) od 1 kwietnia.
 8. Do 15 kwietnia wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i inni internauci mogą oddawać głosy na najlepsze wg nich opowiadania (po jednym głosie na każą grupę wiekową) (opowiadania są lub będą TUTAJ). Każdy może oddawać głos raz codziennie.
 9. 17 kwietnia opublikujemy wyniki i skontaktujemy się z nauczycielami w celu ustalenia wysyłki nagród i dyplomów.
 10. TUTAJ możesz pobrać dyplomy do samodzielnego wydrukowania, które można przekazać dzieciom uczestniczącym w konkursie.

Nagrody
1. W każdej grupie wiekowej trzy opowiadania z największą ilością głosów otrzymają nagrody:

 

Miejsce I: Story Cubes i Cardline: Zwierzęta
Miejsce II: Story Cubes i Story Cubes: Akcje
Miejsce III: Story Cubes i jeden losowy trzykostkowy dodatek.


Tak więc spośród opowiadań ze szkół podstawowych klas pierwszych zostaną nagrodzone 3 opowiadania, tak samo wśród klas drugich itd.

Nagrody te są przeznaczone dla uczniów, autorów opowiadań.

2. Jury z każdej grupy wiekowej wybierze jedno opowiadanie. Szkoła reprezentowana przez to opowiadanie otrzyma pakiet gier o wartości 500zł do wykorzystania w trakcie zajęć przez nauczyciela, który zgłosił opowiadanie do konkursu.
W pakiecie znajdują się przede wszystkim gry edukacyjne Wydawnictwa Rebel. Istnieje możliwość indywidualnego ukształtowania pakietów pod kątem potrzeb i pomysłów nauczyciela.

 

Materiały prasowe ze strony: www.storycubes.pl/konkurs
 

Michał

Rocznik 80. Nauczyciel i propagator gier analogowych i cyfrowych w szkole. Ulubiona gra: Pikuty.

More Posts

Bir düşüncede “Ogólnopolski konkurs Story Cubes

 1. Chyba pierwszy raz w życiu żałuję, że szkołę już mam dobre kilka lat za sobą, ech 😉 ale podeślę informację o konkursie do mojej starej szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up