17 Lut

Jak wy-grać z dziećmi?

Robcio 7

Dzieci lubią myśleć. Każdy, kto ma do czynienia z dziećmi, nie ma cienia wątpliwości, że małe główki potrafią całkiem sprawnie połączyć fakty. Szczególnie wtedy gdy bardzo zależy nam na tym, żeby nie łączyły…

Dzieci lubią być traktowane na poważnie. Oczywiście w sytuacjach gdy my akurat wymagamy od nich bycia dziećmi.

Dzieci lubią rywalizować. Oczywiście najbardziej z własnym rodzeństwem i najbardziej wtedy gdy my oczekujemy od nich czegoś wprost przeciwnego.

Dzieci lubią grać…co ciekawe, dzieci lubią grać w gry planszowe. Plansza to jedno z nielicznych miejsc gdzie mogą swobodnie myśleć, kojarzyć fakty, rywalizować z rodzeństwem. Gdzie reguły gry zmuszają rodziców do traktowania dzieci na równi ze sobą.

Gry planszowe przeżywają renesans. Są znowu modne. Pozwalają nam spotkać się w gronie znajomych, pozwalają dzieciakom na zdrową rywalizację, na bycie razem. Nie z kolegą po drugiej stronie wirtualnego świata.

Współczesne gry planszowe znacznie odbiegły od tak dobrze znanego nam Chińczyka. Nie są już tak losowe. Mają trudniejsze reguły, mają klimat. Sprytnie uczą logicznego czy strategicznego myślenia.

Ale co najważniejsze, uczą bycia z innymi ludźmi. A to w obecnych czasach jest bardzo cenne.

Zapraszam Państwa do cyklu krótkich felietonów przedstawiających doświadczenia z prowadzonych zajęć z dziećmi.

Jestem z wykształcenia nauczycielką. Od lat prowadzę koła gier planszowych w różnych miejscach. Organizuję imprezy planszówkowe. A w domu…w domu mam za męża autora gier planszowych i czworo dzieciaków – maniaków.

Marzena Nowak-Trzewiczek

Merry

Jestem z zawodu nauczycielką. Jestem z zawodu matką Polką. Jestem z zawodu miłośniczką gier planszowych. Chociaż słowo "miłośniczka" jest za słabe. A poza tym...rowery, konie, psy, morze w każdej wersji. I kryminały. Taka mroczna strona zwykłej nauczycielki;-)

More Posts - Website

Bir düşüncede “Jak wy-grać z dziećmi?

  1. Pingback: GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #493. - Board Times - gry planszowe to nasza pasja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up